Triatlon Dvory nad Žitavou 2021.

Kategória: aktuality

Členovia klubu ŠK Atóm Levice sa zúčastnili dňa 19.6.2021  35.ročníka šprint triatlonu v Dvoroch nad Žitavou.

Pod  hlavičkou STÚ boli preteky  zaradené do slovenského pohára a súčasne boli majstrovstvami Slovenska vo vekových kategóriách AG na vzdialenostiach 750m plávanie, 20km cyklistika, 5km beh.

Po úvodnej plaveckej časti  vyplával  vynikajúco Alex Mandák (ostaršený žiak, r.n.2007) pretekal v kategórii dorastencov . Za českým reprezentantom Vaclavikom (absolútnym víťazom) zaostal iba 30 sekúnd a mal štvrtý najrýchlejší plavecký čas spomedzi všetkých elitných pretekárov. Výborným cyklistickým výkonom ho dobehol oddielový kolega Gabriel Suchý a preteky si rozdali v behu.

V kategórii mužov AG 20-29 si bronzovú medailu z MSR vybojoval Tadeáš Fazekaš.

Šprint triatlon mal premiéru aj u ostaršených žiačok Gajdošovej a Rudolphi, ktoré bravúrne zvládli dlhšie vzdialenosti aj horúce počasie. Výsledky ŠK Atóm Lv?