Slovenská triatlonistka na Európskom pohári vo francúzskom Lièvin

Kategória: aktuality

Slovenská reprezentantka Ivana Kuriačková absolvovala v úvode marca prvé kolo Európskeho pohára v triatlone, ktorý sa konal vo francúzskom Lièvin. Toto podujatie sa mohlo pochváliť jedinečným formátom. Po prvýkrát v histórii triatlonu sa totiž Európsky pohár uskutočnil na krytom štadióne.

Tradičné dištancie jednotlivých tratí boli upravené podľa dispozícií haly. Plávalo sa na vzdialenosť 150 metrov v bazéne, ktorý bol vybudovaný výhradne pre tieto preteky vo vnútri bežeckej dráhy. Cyklistika zas prebiehala na štyroch vonkajších pruhoch bežeckej dráhy, pričom sa jazdilo na 15 okruhov (3 km). Na záver sa uskutočnil beh na 1 km na dvoch vnútorných pruhoch dráhy. Preteky boli jedinečné, intenzívne a napínavé.

Pretekalo sa trikrát a z každých pretekov postupoval iba určitý počet pretekárok. Ivana Kuriačková sa prebojovala až do finále B pretekov, kde v konečnom poradí obsadila v elitnej kategórii 24. miesto, pričom si pripísala vzácne body do rebríčka Európskeho pohára. Takýto formát pretekov sa uskutočnil po prvýkrát v histórií, no už dnes je zrejmé, že bude stále viac žiadaný. Zápolenia boli dynamické a do poslednej chvíle mimoriadne napínavé. Dôkazom toho bola aj účasť 3 500 divákov, ktorých prvý halový triatlon zaujal.

Preteky spestrili rôzne sprievodné vystúpenia a DJ. Neskorší štart prvých pretekov o 18:30 a posledných o 22:00 skôr pripomínal atmosféru triatlonovej párty. Svedčí o tom aj stlmené osvetlenie počas pretekov či prezentácia jednotlivých pretekárov, počas ktorej prechádzali koridorom lemovaným ohňostrojmi.

Organizátori tak okrem športových výkonov ponúkli aj poriadnu dávku šou.