Kuriačková cestovala za olympijskými bodmi do Mexika a Kanady

Kategória: aktuality

Ivana Kuriačková sa koncom júna zúčastnila pretekov svetového pohára v Mexiku a o týždeň na to sa postavila na štart série majstrovstiev sveta v Kanade.

Jedny z najhorúcejších pretekov sezóny bol svetový pohár v Mexiku. Voda dosahovala takmer 30 stupňov. Ivana vyplávala v prvej skupine a zaistila si dobrú pozíciu na bicykli. Ľahká cyklistická časť však umožnila zadným pretekárkam dobicyklovať do prvej skupiny. Ivana dobehla na bodovanom 25.mieste.

Z Mexika sa Ivana presunula do Kanady, kde sa o týždeň konali preteky série majstrovstiev sveta. Tieto preteky sa konali na vzdialenostiach superšprint s piatkovou kvalifikáciou a postupovým systémom do sobotňajšieho finále. Kvôli veľkým dažďom a zlej kvalite vody sa organizátori rozhodli uskutočniť kvalifikácie duatlonom (beh, bicykel, beh). Ženské štartové pole bolo rozdelené na dva štarty.

Z oboch štartov sa prvých 10 pretekárok kvalifikovalo priamo do sobotňajšieho finále a ostatné pretekárky museli preteky absolvovať znova v poobedných hodinách. Ivana zašla kvalifikačné preteky výborne a na 7. pozícií sa ako jediná Slovenka priamo kvalifikovala na sobotňajšie finálové preteky. V sobotu sa štartoval triatlon na vzdialenostiach 300m plávanie, 7km bicykel a 2km beh. Ivana skončila na výbornom 26.mieste a keďže sú preteky série majstrovstiev sveta najviac bodovo ohodnotené, získala aj vzácne body do olympijského rebríčka, kde sa Ivana momentálne nachádza na postupovej 46. pozícií.