Ivanka Kuriačková zvíťazila v európskom pohári v triatlone.

Kategória: aktuality

Posledný júlový deň  31.7.2021 zaznela slovenská hymna v tureckom Balikesire , vďaka víťazstvu Ivanky Kuriačkovej v kategórii ženy elita. Kuriačková už dve desiatky medailí z európskych , či svetových juniorských triatlonov  má.

Ale  v kategórii elita je víťazstvo v hlavnej kategórii po prvý krát v histórii Slovenska. V Turecku sú veľké horúčavy , vyše 40 stupňov / preto  aj veľa požiarov/  štart pretekov bol presunutý z pôvodného  času 13:00  na 10:00 ráno. Štyri desiatky žien Európy  skočilo do rieky, kde po 750m vyplávala Ivanka na 2. mieste.

Počas 20 km cyklistiky sa držala v prvej skupine a záverečný 5km beh bol dramatický, keď šprintovala o víťazstvo s Ruskou Riasovou / druhá na ME v triatlone v Kitzbüli/ Tretia dobehla ďaľšia Ruska a na 4. mieste Slovenka Romana Gajdošová.