Ivana Kuriačková štvrtá v Malajzii

Kategória: aktuality

Na pretekoch ázijského pohára v triatlone dňa 26.11.2022 sa zúčastnila reprezentantka Slovenska Ivana Kuriačková (ŠK Atóm Levice) Skončila tesne za stupňami víťazov, od medaily ju delilo 16 sekúnd.

Na vzdialenosti 750m vyplávala v prvej trojici s 25 sekundovým náskokom pred ostatnými triatlonistkami. Počas cyklistiky 20km jazdila v dvojici, ktorá bola prenasledovaná skupinou ôsmych pretekárok.Na záverečnom 5km behu nestačili Ivane sily na medailu a dobehla na 4.mieste.

Zvíťazila Nemka Kaiser pred druhou pretekárkou Thornburg z Nového Zélandu a treťou Japonkou Hayashi. Pretekov sa zúčastnili triatlonisti Európy, Sev.Ameriky, Oceánie a Ázie. Do olympijského rebríčka pribudli Ivane ďaľšie cenné body.