Ivana Kuriačková majsterkou Slovenska v diaľkovom plávaní.

Kategória: aktuality

Ivana Kuriačková, členka ŠK Atóm Levice, sa aj vďaka podpore spoločnosti MASAM stala majsterkou Slovenska v diaľkovom plávaní na vzdialenosti 10km.

1. septembra ukončila Ivana tohtoročnú pretekovú sezónu plaveckými pretekami, kde po prvý krát plávala na trati dlhej 10km. Počasie nebolo ideálne, vzduch sa ochladil na 14 stupňov a po celý čas pršalo, no teplota vody dosahovala 23 stupňov a tak plavecké neoprény boli zakázané. Plávalo sa 10 okruhov, a kedže takéto preteky trvajú vyše dvoch hodín, v každom okruhu bola možnosť občerstvenia sa počas plávania. Na pontóne stála trénerka Mgr. Mária Kuriačková, ktorá mala v špeciálnej udici s košíkom pripravený sladký čaj a energetický gél, po ktorý si Ivana podľa potreby mohla krátko zastať a vypiť. “Takéto plavecké preteky s občerstvovačkou som zažila po prvý krát a veľmi sa mi to páčilo, určite si to ešte zopakujem” povedala Ivana po pretekoch.

Ivana si v čase 2 hodiny 27 minút vyplávala prvé miesto v kategórií seniorky.

Striebro na M-SR v atletike

Posledný augustový víkend bol pre Ivanu Kuriačkovú nabitý. V sobotu ráno 29.8 pretekala v Novej Bani na objemoch šprint triatlonu, kde obsadila pekné druhé miesto za maďarskou olympijoničkou Zófiou Kovács. Ešte v ten istý deň večer štartovala na Majstrovstvách Slovenska v atletike, ktoré sa konali v Trnave. Štartovala na trati 5km, kde získala striebornú medailu a odbehla si osobný rekord v čase 17minút 24sekúnd. Na druhý deň v nedeľu sa postavila na štart Piešťanského akvatlonu, ktorý suverénne vyhrala a dobehla tesne za mužským víťazom.